Kurumsal

Şahinler Grup / Hikayemiz

Hikayemiz

Türkiye’de ikincil alüminyum sektöründe lider olan ve grubumuzun amiral gemisi Şahinler Metal’in temelleri, 1970’li yılların başında atılmıştır. Ankara’da metal ticaretiyle başlayan bu yolda, Osman Şahin’in üretime olan merakı ve inancıyla sanayiye geçiş yapılmış, ülkemizin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri yaratılmıştır. İkincil alüminyum üretiminin yanı sıra alüminyum enerji kabloları (A Kablo A.Ş.) ve çelik halat (Şahinler Çelik Halat A.Ş.) üretimine başlayan şirketlerimiz, metal sanayi üretiminin önemli oyuncularından olmuştur.

Grubumuz, üretimden elde ettiği başarıları ve tecrübeyi farklı faaliyet alanlarına taşımıştır. Türkiye’nin ilklerinde yer alan gümrüklü özel antrepo ve depolama alanlarını kuran Şahinler Grup, ülkemizin jeopolitik konumu ve lojistik avantajları nedeniyle kurulan Bursa Gemlik’teki uluslararası RODAPORT’un kurucu ortaklarından biridir.

Grubumuz, yeni ve güncel bir sektör olan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) faaliyetleriyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet vermeye başlamıştır. Gayrimenkul yatırımlarımız ve bu yatırımların değerlendirmesi sebebiyle inşaat faaliyetlerine başlanmış ve grup şirketlerimizden OPEG A.Ş. kurulmuştur.

Şahinler Grup, faaliyetlerine üç temel alan üzerinde devam etme kararı almıştır. Bunlar; üretim, ticaret ve inşaat alanlarıdır. %100 Türk sermayeli grubumuz, üstün iş ahlakını prensip edinen, itibarlı ve güçlü finansal yapısı ile toplumumuza ve ülkemize faydalı bir şirket olarak yoluna devam etmektedir.